Jakie ciekawe atrakcje turystyczne w centralnej Polsce?

Przeważnie wydaje się nam, iż ciekawe atrakcje turystyczne to tylko nad morzem, w górach czy na Mazurach. Jednak w centralnej Polsce również znajdziemy wiele fantastycznych miejsc godnych wypoczynku i urlopowego relaksu. Niziny potrafią zaskoczyć swym bogactwem natury i pięknymi okolicami.

Gzie leżą atrakcyjne miejsca turystyczne na nizinach?

Jedyne w Polsce Niebieskie Źródła znajdziesz w Tomaszowie Mazowieckim. To niewielkie miasto leży w województwie łódzkim, niedaleko od Piotrkowa Trybunalskiego. Bijące źródła, które wciąż pompują z głębi ziemi wodę, są ciekawym zjawiskiem godnym turystycznej wyprawy, by je zobaczyć.

Woda, pomimo dużej głębokości, jest przejrzysta. Gołym okiem dostrzeżesz kłębiący się piasek na dnie źródła w kilku jego miejscach. Tam właśnie wytryskują małe źródełka wody głębinowej. One biją nieustannie od stuleci, nadając wodzie kolor błękitu i zieleni.

Przystań z atrakcjami turystycznymi

Nieopodal Niebieskich Źródeł płynie rzeka Pilica i do niej dosyć szerokim korytem wpadają źródlane wody. Gdy przejdziesz przez most i skierujesz się na prawo, w ciągu dziesięciu minut pieszo dojdziesz do plaży otoczonej ogrodzeniem. To Ośrodek Sportu i Rekreacji, na którego terenie jest wiele atrakcji turystycznych.

Tam możesz także zjeść smaczny obiad, napić się czegoś orzeźwiającego oraz nasycić się słodkościami (gofry, lody, rurki z kremem). Pograsz w tenisa stołowego, koszykówkę, siatkówkę plażową, pogimnastykujesz się oraz skorzystasz z plaży i kąpieli w nurcie rzeki. Możesz też skorzystać z Parku Linowego. Ma on dość duży obszar i mogą po nim się wspinać dzieci i dorośli.

smakujlokalnie.pl

Redakcja e-picfun.pl