Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Odpowiedź na to pytanie nie jest aż taka łatwa jakby się mogło wydawać, niemniej jednak istnieje kila trików, dzięki którym nasze zdjęcia będą prezentowały się świetnie.O czym dokładnie mowa?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Makijaż

Do sesji zdjęciowych powinien on być wykonany bardzo dokładnie. Należy także nałożyć sporą warstwę pudru, aby się nie świecić na zdjęciach. Pamiętajmy, iż kluczem do sukcesu podczas wykonywania zdjęć jest to, iż bardziej jesteśmy naturalni i umiemy pokazać odpowiednie na daną chwilę emocję, tym lepiej dla nas. Przy robieniu zdjęć w zaciszu domowym za pomocą naszego telefonu, nie musimy mieć aż dobrze zrobionego makijażu. Zaciągając dany filtr na zdjęcie tak naprawdę jesteśmy w stanie uzyskać zadowalający efekt.

Współpraca z fotografem

Czasami fotografowie na swojej drodze spotykają osoby, które nie mają bladego pojęcia o sesjach zdjęciowych, w szczególności tyczy się to młodych modelek. Niemniej jednak warto jest się starać współpracować z fotografem, gdyż on próbuje za pomocą zdjęć wydobyć z nas to co najlepsze.

Kreacja

Odpowiednia kreacja również ogrywa znaczącą rolę podczas sesji zdjęciowych, dlatego jej dopasowanie do całości czyli motywu przewodniego sesji, naszej fryzury czy makijażu jest niezwykle ważne. W zależności czym sesja jest – czy reklamą danego produktu czy też marki odzieżowej – wszystko zależy od tego – w jaki sposób zostanie przez nas zaprezentowana.

Fryzura

Przede wszystkim powinna odzwierciedlać nas – zarówno osobowość jak i charakter. Powinniśmy patrzeć na swoją osobę, jako na całość, gdyż w większości przypadków włosy stanowią główny element na który zwraca się największą uwagę. Nie ma znaczenia czy będą długie czy krótkie. Najważniejsze aby ich właścicielka dobrze się w nich czuła.

Wszystkie zabiegi czyli zrobienie makijażu, ułożenie odpowiedniej fryzury czy też dobranie kreacji odbywa się bezpośrednio przed samą sesją, co jest niezmiernie ważne. Jeśli idzie o nas powinniśmy się na sesję zdjęciową przygotować przede wszystkim psychicznie. Nie stresować się, gdyż stres w większości przypadków nie pomaga a nawet przeszkadza. Im bardziej się stresujemy, tym bardziej jesteśmy „sztywni” co widać wręcz wypisz, wymaluj na naszej twarzy. Nikt nie chce współpracować na sesjach zdjęciowych z deską. Jak zapanować nad stresem? Przede wszystkim przestać z nim walczyć. Kiedy zauważymy, że jest – przywitajmy się z nim jak z dobrym przyjacielem po czym zaakceptujmy jego istnienie i zacznijmy go traktować z ogromnym szacunkiem. Z pewnością takie połączenie przeniesie najlepsze rezultaty sprawiając, że podczas samej sesji zdjęciowej będziemy fenomenalni.

Gdzie szukać odpowiedniego fotografa?

Fotografów jest mnóstwo, ale dobrych ciężko znaleźć. Warto przeszukiwać instagrama a nóż uda nam się odkryć nowy talent. Popytajmy wśród znajomych lub znajomych znajomych. W dobie XXI wieku praktycznie każdy kto posiada telefon jest w stanie zostać fotografem a przy odrobinie nauki, samozaparcia i pasji – tworzą się największe talenty.

Redakcja e-picfun.pl