Ciekawe sposoby na zabicie nudy

Męczy cię przymusowe pozostawanie w domu? Snujesz się z kąta w kąt i masz wrażenie straconego czasu?

Mamy coś dla ciebie: sposoby na zabicie nudy

1. Ćwicz

Ruch jest naszym sprzymierzeńcem. Bez względu na to, jaka jest twoja kondycja fizyczna, nawet mała aktywność sportowa powoduje wydzielanie się endorfin. Kilkanaście minut ćwiczeń, przejażdżka rowerem po lesie, samotny bieg w parku – od razu lepiej. Może tak ci się spodoba, że ćwiczenia staną się twoim nowym zwyczajem?

2. Czytaj

Zapewne masz w swojej biblioteczce książki, na które wcześniej nie było czasu. A jeśli nie, w internecie znajdziesz aplikacje – np. Legimi albo EmpikGo – dzięki którym przeczytasz sporo nowości. Także popularne tygodniki mają swoje wersje internetowe, które łatwo ściągnąć na komputer. Zajrzyj też na strony lokalnych bibliotek – często publikują różne ciekawostki, dotyczące regionu.

3. Rozwijaj hobby

Miałeś ochotę nauczyć się czegoś nowego – włoskiego, fotografii, szydełkowania – ale nigdy nie było na to czasu? Teraz masz świetną okazję. W internecie znajdziesz mnóstwo kursów i filmów dotyczących interesujących cię zagadnień. Może w czasie kwarantanny zrobisz własny sweter albo nauczysz się grać na gitarze? Wszystko przed tobą!

4. Spędź czas z rodziną

Zbieracie planszówki? To przygotujcie jeszcze małe przekąski typu paluszki czy popcorn i wieczór macie z głowy. A jeśli akurat w waszym domu nie ma planszówek, to wreszcie możecie nauczyć dzieci gier z waszego dzieciństwa typu „Statki” czy „Państwa-Miasta”. Śmiechu będzie co niemiara. Wspólny czas z rodziną to także dobry moment na przeglądanie albumów fotograficznych i zainteresowanie dzieci historiami rodzinnymi.

5. Rozmawiaj

Nawet jeśli mieszkasz sam i nie możesz nikogo odwiedzać, nie musi cię to przygnębiać. Od czegoś jest skype, messenger czy telefon. Zadzwoń do bliskich, porozmawiaj z tymi, których dawno nie widziałeś. Starajcie się tylko nie nakręcać negatywnymi informacjami! Wypijcie razem wirtualną kawę i dodajcie sobie otuchy.

6. Pomóż innym

Chciałbyś pomóc innym, ale boisz się wyjść do sklepu? Zakupy dla seniora czy innych potrzebujących możesz zrobić online. Możesz także zaangażować się w akcję szycia maseczek ochronnych. W internecie znajdziesz mnóstwo filmów na ten temat. Pod okiem rodziców szyją je nawet dzieci! A może chciałbyś wesprzeć zakup respiratorów? Zajrzyj na stronę zrzutka.pl.

7. Nie bój się marzyć

Czas epidemii się skończy i choć zdajemy sobie sprawę, że przyniósł ze sobą wiele trudności, wszystko jeszcze można zacząć od nowa. Pomyśl o wakacjach – może na Suwalszczyźnie albo w Beskidzie Sądeckim?

Rozwijaj umiejętności!

Jeśli nauczyłeś się nowych umiejętności, na przykład fotografii – pomyśl o okolicznościach, w których będziesz mógł je wykorzystać. A jak to będzie, kiedy wreszcie będziemy mogli się spotykać, swobodnie przemieszczać ulicami, chodzić na wystawy i koncerty? Może z tej okazji przygotujesz coś specjalnego dla rodziny i przyjaciół? Układaj menu i wystrój waszego domu, bo ta chwila jest z pewnością bliżej niż dalej.

Redakcja e-picfun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.