Zalety spędzenia wakacji z dzieckiem nad morzem

Czas wakacji nieuchronnie się zbliża, a ty nie masz zielonego pojęcia, jak je spędzić? Zamiast szukać drogich propozycji wycieczek wśród ofert popularnych biur podróży, możesz zupełnie sam zaplanować całe wakacje z dzieckiem i upewnić się w tym, że będą one dla was wspaniałe. Spędźcie je nad morzem. Udajcie się nad Bałtyk, wcześniej rezerwując sobie lokum w jakimś przyjemnym pensjonacie. Takie wczasy okażą się dla was super zdrowe i to z różnych powodów.

Na pewno nie trzeba ci mówić o tym, że to właśnie nad morzem będziecie wdychać świeże powietrze z dużą dawką jodu. Nie jest to jednak jedyny aspekt, który zadba o wasze zdrowie. Będąc nad morzem, raczej nikt nie odmówi sobie zjedzenia pysznej i na świeżo złowionej rybki. A akurat ryb w dietach Polaków zdecydowanie brakuje, podczas gdy to one są dla nas niemalże jedynym źródłem kwasów omega-3. Na wakacjach starajcie się jeść je jak najczęściej. Uważaj tylko na to, by nie zamawiać dzieciom ryby maślanej. Akurat ona często wywołuje alergie, mimo iż jest oczywiście bardzo smaczna.

Wakacje z dzieckiem nad morzem są zdrową formą wypoczynku również dlatego, że zwykle przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu wiążą się z aktywnością fizyczną. Nadmorskie okolice totalnie zachęcają do sportu. To właśnie w nich sam nabierasz ochoty na pływanie, bieganie po plaży o wschodzie słońca czy grę w siatkówkę. Dzieci tego rodzaju aktywnościami będą wprost zachwycone. A są one przecież zupełnie darmowe! Nie płacisz ani grosza za możliwość popluskania się w Bałtyku czy pospacerowania brzegiem morza.

bankkomorek.pl

Redakcja e-picfun.pl