Pierwszy lot samolotem

Pierwszy lot samolotem to bez wątpienia wyzwanie dla każdej osoby. I to zarówno wyzwanie emocjonalne, jak i fizyczne. Warto więc do niego w odpowiedni sposób się przygotować. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego stresu.

Pierwszy lot samolotem

Jeśli ktoś planuje po raz pierwszy lecieć samolotem, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie przeraża go fakt, że będzie znajdować się tak wysoko nad ziemią. Jeżeli nie stanowi to większego wyzwania, można przejść do fizycznego aspektu przygotowań. Jeśli jednak ktoś odczuwa obawy, powinien podjąć pewne działania, które wykluczą panikę na pokładzie. Do pierwszego lotu warto przygotować się, poznając mechanizm różnych powietrznych sytuacji. Szczególnie dotyczy to turbulencji, czy nagłych zmian wysokości, podczas których można odnieść wrażenie, że samolot spada. Zarówno turbulencje, jak i nagłe zmiany wysokości mogą wywołać uczucie lęku. A ten niestety prowadzi do objawów somatycznych i bardzo nieprzyjemnego uczucia paniki. Wiedząc jednak wcześniej, dlaczego są turbulencje i że nie stanowią one źródła wypadków, a także jakie uczucia towarzyszą zmianom wysokości, można spokojnie przez nie przejść. A to bardzo ważne dla komfortu psychicznego podczas lotu. Poza tym osoby z tendencjami do lęku powinny wcześniej skonsultować swoje plany z lekarzem rodzinnym. Ten może przepisać pewne środki uspokajające, które pozwolą bez lęku przebyć całą drogę.

Zadbajmy o zdrowie

Gdy mentalnie jest się już nastawionym na swój pierwszy lot samolotem, należy zadbać o zatoki oraz zęby. Zapalenie zatok, czy popsuty ząb mogą w samolocie wywołać potworny ból. Oczywiście jest to związane ze zmianą ciśnienia, które na znacznej wysokości organizm dość silnie odczuwa. Jeśli więc kto ma ząb do leczenia lub usunięcia, absolutnie nie powinien z takim do samolotu wsiadać. Ból może bowiem trwać nie tylko podczas lotu, ale utrzymywać się przez bardzo długi czas.
A co z kwestiami organizacyjnymi, jak bagaże? Również i te są bardzo ważne. Każda firma przewozowa ma na swojej stroni regulamin dotyczący przewozu bagażu. Z tym regulaminem należy się bardzo dokładnie zapoznać, żeby uniknąć problemów i rozczarowań. Lakier do włosów w bagażu podręcznym nie przejdzie kontroli. Zbyt szeroka walizka też nie zostanie zabrana na pokład. Przekroczona waga będzie wymagała dodatkowej opłaty. Warto więc i kwestie bagażu mieć doprecyzowane.
Mówiąc o przygotowaniach do pierwszej podróży samolotem, warto zwrócić uwagę na to, czym jest sama odprawa i w jaki sposób należy się do niej przygotować. To też bez wątpienia pozwoli uniknąć wielu stresujących sytuacji. Można tutaj sięgnąć do blogów osób podróżujących, które udzielają wskazówek, jak przygotować się do pierwszego lotu.
A co robić, żeby czas szybciej minął? Najlepszym sposobem jest zajęcie umysłu książką, krzyżówką, czy inną czynnością wymagającą koncentracji. Oczywiście powinna być to czynność, która sprawia danej osobie radość. Wtedy jest o wiele łatwiej przetrwać drogę, ukoić swoje nerwy i oderwać myśli od rzeczywistości. Podróż wtedy jest o wiele przyjemniejsza.

Redakcja e-picfun.pl