Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Paznokcie hybrydowe cieszą się dużą popularnością nieprzerwanie od kilku lat. Nic dziwnego, to najbardziej praktyczny, efektowny i wytrzymały sposób stylizacji. Z łatwością znajdziemy masę salonów kosmetycznych, w których możemy się umówić na wykonanie takich paznokci. Jednak równie dobrze możemy samodzielnie zrobić taką stylizację! Coraz więcej kobiet decyduje się na to, aby robić swoje paznokcie w domu. Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy skompletować zestaw i nabrać wprawy, a paznokcie będą naprawdę piękne! Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

Co jest potrzebne do wykonania paznokci hybrydowych w domu?

O różnego rodzaju kosmetykach, także tych do paznokci, przeczytasz na stronie: http://salonurody-lochow.pl. Jeśli chodzi o paznokcie hybrydowe, to potrzebujesz lakierów, bazy oraz topu. To trzy podstawowe kosmetyki do stylizacji. Jednak oprócz nich potrzebny będzie także odtłuszczacz oraz primer, najlepiej bezkwasowy. Do tego należy dokupić akcesoria niezbędne do pracy. Jest to przede wszystkim lampa UV, waciki bezpyłowe, blok polerski oraz pilniczek. Dla bardziej doświadczonych osób poleca się zakup frezarki do paznokci. Pozwoli ona na wygodne i szybkie przygotowanie płytki pod stylizację. Jednak osoby początkujące nie powinny z niej korzystać.

Jak wykonuje się paznokcie hybrydowe?

Zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia. Nadajemy mu kształt, delikatnie polerujemy blokiem polerskim, a następnie za pomocą wacika i odtłuszczacza przecieramy. Teraz należy nałożyć primer. Musimy chwilę odczekać przed kolejnym krokiem, aby mógł on odparować. Teraz przyszedł czas na bazę. Nakładamy jedną warstwę i utwardzamy w lampie, około 60 sekund, w zależności od mocy urządzenia. Teraz należy nałożyć minimum dwie warstwy koloru, każdorazowo utwardzając go w lampie. Całość pokrywamy topem i też utwardzamy. W zależności od rodzaju produktu, teraz albo przecieramy paznokcie odtłuszczaczem, albo nic już nie musimy robić. Obecnie większość topów ma napisane “no wipe” i wtedy właśnie nie musimy już nic z nim robić. Paznokcie gotowe!

Piękne paznokcie hybrydowe w Twoim domu!

Pierwsza stylizacja paznokci zwykle nie jest idealna. Jednak każda następna będzie nam wychodziła coraz lepiej. Przyspieszymy też tempo pracy! Stylizacja lakierami hybrydowymi pozwala na wiele różnych ozdób, wzorów i wykończeń. Warto więc próbować różnych opcji i po prostu traktować to jak zabawę! Nie zrażaj się, jeśli na początku coś Ci nie wychodzi. Z pewnością dużo łatwiej będzie Ci po kilku próbach, a po kilkunastu będziesz już mistrzem stylizacji domowej! Koniecznie spróbuj swoich sił.

Redakcja e-picfun.pl