Wolny czas – gry na spotkanie ze znajomymi

W dzieciństwie każdy z nas ma wiele zainteresowań, które może rozwijać w chwilach wolnych od nauki w szkole. Niestety wraz z upływem czasu ciekawość światem spada i okazuje się, że jedyne co potrafimy robić to siedzieć przed komputerem. Staliśmy się pewnego rodzaju niewolnikami wirtualnej sieci. Właśnie dlatego warto powrócić do dzieciństwa i ponownie zastanowić się nad formą spędzania czasu.

Ciekawe gry na spotkanie ze znajomymi

Doskonałym pomysłem są gry na spotkanie ze znajomymi. Jedną z najpopularniejszych jest Monopoly polegająca na inwestowaniu w działki i nieruchomości znajdujące się na planszy. Oczywiście wszystko jest ograniczone limitem budżetowym, a sami zawodnicy muszą okazać się bardzo dobrymi strategami i mieć odrobinę szczęścia. Inną grą jest popularna Ego, pozwalająca na lepsze poznanie swoich towarzyszy. Dzięki losowaniu pytań można zgadywać na jakie odpowiedzi zdecydowali się gracze, a potem poznawać odpowiedzi. Oczywiście tutaj również zależy na wygranej, ponieważ za każda dobrą odpowiedź gracz otrzymuje odpowiednią ilość żetonów. Ciekawym rozwiązaniem jest także kupienie Talizmanu, który święcił tryumfy w latach dziewięćdziesiątych. Dzięki grze można ponownie przenieść się w lata beztroskiego dzieciństwa, które minęły bezpowrotnie. Fajnym powrotem do dawnych czasów są także szachy i warcaby. Ozdobne pionki pozwalają na rozwijanie myślenia i nadają się na rozrywkę zarówno dla dzieciaków, jak i osób starszych. Dodatkowo łączą pokolenia, ponieważ wielu dziadków uczy wnuki zasad gry. Oczywiście zasady gry można odnaleźć w instrukcji dołączonej do pudełka, jak i na internecie. Jak doskonale wiemy szachiści są bardzo słynnymi osobami uznawanymi przez społeczeństwo jako wyjątkowo inteligentna grupa. Może warto zapoznać się z karteczką dołączoną do pudełka, a następnie filmikami zamieszczanymi na portalach społecznościowych. Wiele z nich pokazuje jak rozegrać daną partię szachów, aby móc bardziej efektownie zniszczyć swoich przeciwników na planszy.

Gra przez internet

W szachy i warcaby można także grać przez internet. Obecnie udostępniane są gry umożliwiające łączenie przeciwników z różnych miejscowości, a nawet krajów. Wszystko dzieje się na żywo i nie wymaga ruszania z miejsca. Można siedzieć przed własnym komputerem z kubkiem ulubionej kawy z mlekiem i po prostu rozmyślać o tym jak pokonać swojego przeciwnika. Przecież taki jest cel gry. W tym miejscu rodzi się jednak pytanie czy warto spędzać czas przed komputerem. W zasadzie trudno odpowiedzieć na to pytanie nie znając osobowości gracza oraz jego możliwości spotkania z innymi osobami. Być może dana osoba jest chora i wymaga kwarantanny wobec czego będą niemożliwe jakiekolwiek kontakty z ludźmi zdrowymi. W tym przypadku spędzanie czasu przed komputerem jest bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym na zabicie nudy. Inaczej jest wtedy kiedy jesteśmy zdrowi i rzadko utrzymujemy kontakty z innymi osobami. Wtedy lepiej zainwestować swój wolny czas w rozwijanie kontaktów towarzyskich. A przecież wspólne granie w gry pomaga temu tak samo jak picie piwa.

Redakcja e-picfun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *