Seriale godne uwagi

W związku z tym, że prawie cała Polska siedzi na kwarantannie w domach, zastanawiamy się co zrobić z wolnym czasem. Tak naprawdę możliwości mamy sporo. Czy to oglądanie telewizji, czy granie w gry komputerowe czy też ćwiczenia w domu albo na instrumencie, jeśli gramy. Jeżeli telewizja, to co oglądać? Pokrótce spróbujemy wam dać kilka propozycji, jeśli idzie o seriale, które warto oglądać.

Seriale godne uwagi

Gra o Tron to prawdziwy klasyk gatunku. Serial specyficzny, który miał swoje zakończenie jesienią 2019 roku. Był z nami przez osiem sezonów. Mogliśmy na naszych ekranach obserwować losy głównych bohaterów. Akcja rozgrywa się w odległych czasach, kiedy to na Ziemi były jeszcze smoki.

Dexter

Dexter to jeden z najlepszych seriali, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Opowiada historię pewnego mężczyzny, który obrał sobie za cel życiowy, wymierzanie sprawiedliwości w charakterystyczny dla siebie sposób. Główny bohater zapłaci najwyższą cenę za swoje czyny.

The Walking Dead

Klasyk gatunku. Swego rodzaju nikt nie spodziewał się, że serial o żywych trupach odniesie tak spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Serial opowiada o świecie, który nie jest nam dotychczas znany. Mamy przedstawione losy kilku bohaterów, którzy w przeciągu serialu, zmieniają się. Serial pokazuje do czego człowiek może być zdolny w czasach apokalipsy.

Oprócz seriali mamy również do dyspozycji szereg filmów. Warto obejrzeć nie tylko nowości, ale i również odświeżyć klasyki.

X-Men, Spiderman, Supermen, Kobieta Kot, Volverine, Batman – jeśli ktoś uwielbia komiksy z wcześniej wymienionymi bohaterami z pewnością ucieszy się z faktu, iż dla każdego z nich został nakręcony osobny film. Ba! Nawet doszło do tego, iż bohaterzy walczą między sobą lub też spotykają się w alternatywnych rzeczywistościach. Marvell wykonał kawał dobrej roboty.

Shrek

Jedna z ulubionych postaci bajkowych wielu dzieci, ale nie tylko. Mamy tutaj opowieść o ogrze i jego przyjacielu ośle, która ukazuje nam ich losy — od samego początku, poruszając tematy niezwykle nam bliskie. Każdy film o Shreku uczy nas czegoś.

Dom na przeklętym wzgórzu

Filmy z gatunku horror mogą być doskonałą propozycją, niemniej jednak ze względu na stresy, których i tak mamy sporo może darujmy je sobie na chwilę obecną.

Warto także zahaczyć o programy telewizyjne. Zacznijmy od Kuchennych Rewolucji. Magdę Gessler można albo kochać, albo nienawidzić. Niemniej jednak jeśli ją uwielbiamy – wybór jest prosty.

Jeden z Dziesięciu

Wiedza połączona z olbrzymią wiedzą. Dzięki oglądaniu teleturnieju można więcej nauczyć się niż w szkole.

W tym wszystkim pamiętajmy, aby umieć znaleźć umiar. Nie spędzajmy cały godzin przed samym telewizorem bądź komputerem, ale próbujmy również wyjść gdzieś. Poprzez wyjście mamy na myśli ogród, działkę lub las. Tutaj ważną uwaga. Unikajmy skupisk ludzi, zwłaszcza w lasach. Ze względu na przepiękną pogodę z która mamy od kilku dni do czynienia, ludzie będzie przebywać a więc w trosce o własne bezpieczeństwo lepiej zostać w domu. Zachęcamy także do regularnego wysiłku fizycznego pod postacią ćwiczeń.

Redakcja e-picfun.pl