Ciekawe pamiątki z podróży

Podróże kształcą i pozwalają lepiej zrozumieć innych ludzi oraz zasady rządzące światem. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wyjechać na wakacje do egzotycznego kurortu. Czasami przeszkadza w tym zdrowie, a czasami finanse. Właśnie dlatego warto przywozić ciekawe pamiątki z podróży, które będą przypominać o niesamowitych przygodach.

Ciekawe pamiątki z podróży

Niektóre osoby decydują się nawet na dość ekstremalne do przewiezienia rzeczy. Przykładem mogą być piękne drewniane drzwi z Azji, które przywiozła do swojego mieszkania najsłynniejsza polska podróżniczka jaką jest Martyna Wojciechowska. Zresztą sama określiła tą pamiątkę jako wyjątkową, ponieważ zazwyczaj nie przywozi przedmiotów ze swoich licznych podróży. W końcu ma zbyt małe mieszkanie, aby można było je wszystkie pomieścić i nie spowodować chaosu na małej przestrzeni. Jeżeli ktoś boryka się z tym samym problemem co Martyna to powinien zainwestować w funkcjonalne pamiątki, które będą nie tylko pięknie wyglądać, ale i służyć jakiemuś celowi. Przykładem są gry planszowe. Stanowią one świetną alternatywę dla typowych pamiątek. Fajnym pomysłem jest zakupienie szachów, gdyż te występują niemal w każdym kraju. Wykonane ze szlachetnych materiałów ozdobne pionki pozwalają na rozwijanie myślenia i łączą całe pokolenia. Można je wyciągnąć zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i rodziną. W końcu szachy nadają się na rozrywkę dla wszystkich i sprawiają dużo frajdy zarówno dzieciakom, jak i osobom starszym. Dodatkowo nie są aż tak kosztowną pamiątką, chociaż im bardziej oryginalne pionki tym wyższa cena.

Czy jednak nie warto zainwestować w coś co będzie z nami przez lata?

Trzeba też wziąć pod uwagę, że gra jest nieśmiertelna i mimo upływu czasu nie zmniejsza się jej popularność. Im starszy egzemplarz tym bardziej się go ceni. Nic więc dziwnego, że w wielu rodzinach szachy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Właśnie dlatego warto kupić je bez względu na cenę. Innymi rodzajami pamiątek są tak zwane bibeloty. Oczywiście nie każdy je lubi. Trzeba mieć na uwadze fakt, o którym wcześniej wspomniano. Niestety nie wszyscy posiadają odpowiednią ilość miejsca na to, aby móc gromadzić malutkie przedmioty przypominające o dalekich podróżach do innych krajów. A czasami do innych miejscowości. Przykładem są muszelki gromadzone znad polskiego morza. Można je osobiście zbierać na plaży, jak i kupić okazałą muszlę na jednym ze stanowisk znajdujących się przy promenadzie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku będą mieć wartość sentymentalną dla turysty. Czy jednak warto je masowo przywozić? O ile trzyma się je w jednym miejscu, na przykład w słoiku, to owszem. W innym przypadku wprowadzą niepotrzebny zamęt na półkach, które będzie bardzo trudno posprzątać do czyta. Muszelki oraz szklane kule łatwo gromadzą kurz, dlatego są tak niebezpieczne dla osób zmagających się z alergią. W takim przypadku lepiej zainwestować pieniądze w innego rodzaju pamiątki. Takimi są chociażby książki, które pozwalają na lepsze poznanie świata i zabijanie nudy.

Redakcja e-picfun.pl