Oszczędzanie w podróży

Wielu ludzi podróżuje i wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby spędzić udany, atrakcyjny urlop? Pomoże w tym na pewno oszczędzanie w podróży. Co możemy zrobić? Przede wszystkim stworzyć dobry plan, który umożliwi nad jak najlepsze przygotowanie. Sprawdźmy korzystne loty, bilety, poszukajmy bezpłatnych biletów, darmowych wstępów do muzeum, galerii i innych atrakcji.

W jaki sposób można jeszcze zaoszczędzić?

Otóż nie trzeba spać wcale w wygodnym hotelu, do dyspozycji mamy wiele propozycji, np. prywatne noclegi, kwatery, specjalne portale, na których możemy znaleźć interesujące nas profile, skontaktować się z tymi osobami i zorganizować wymianę, to znaczy, ja nocuję u ciebie w twoim kraju, a ty w moim. To idealne rozwiązanie, żeby przenocować prawie za darmo. Jaki środek transportu wybrać? Najlepiej rower lub pójść pieszo, ale pewnie przyznasz, że nie zawsze jest to możliwe, szczególnie jeśli dystans będzie przeszkodą. Nikt nie będzie jechał rowerem trzystu kilometrów, bo to właściwie niemożliwe dla niewysportowanej osoby. Co zrobić? Możesz wybrać specjalną stronę z ogłoszeniami i tam znaleźć ludzi, którzy jadą w podobnym kierunku i szukają współpasażerów, wspólnie jedziecie do określonego celu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, mianowicie spotykasz różne osobowości, nawiązujesz interesujące kontakty, zawiązujesz niekiedy trwałe przyjaźnie. To niesamowita przygoda.

Oszczędzanie w podróży

Istnieje także możliwość podróżowania autostopem, czyli wersja dla ludzi lubiących ryzyko i cierpliwych. Trudno jest czasami czekać godzinami, aż zatrzyma się jakiś samochód i przecież nie będziemy wiedzieli, z kim jedziemy. Może kierowca nie jest w naszym typie, jedzie za szybki, pali lub słucha głośniej muzyki nie w naszym guście. To nie jest opcja dla wszystkich. Na pewno warto rozejrzeć się za promocjami, które są teraz wszędzie. Wystarczą chęci, plan, zaangażowanie i świat stoi przed nami otworem. Jeśli zamawiasz lub rezerwujesz hotel, bilety wcześniej, dostaniesz zniżkę. Promocje obowiązują także dla stałych klientów, więc warto popytać, czy mamy szansę na upust. Nie musimy również jeść w ekskluzywnym hotelu lub drogiej restauracji. Jedzenie przygotujemy sami i wtedy wiem, co jemy i takie potrawy są po prostu tańsze i możemy przeznaczyć oszczędność na ile cele na przykład pamiątkę, ale nie przesadzajmy z takimi drobiazgami. Potem po powrocie do domu mamy pełne półki drobiazgów. Spojrzymy na nie raz lub dwa i zapominamy o nich. A zdjęcia? Teraz nie trzeba ich wywoływać. Są przecież komputery, laptopy, telefony, to na nich przechowuje się fotografie, filmy z urlopu. Najważniejsze to chcieć zaoszczędzić, a nie szukać wymówek, jak to jest drogo i trudno, dlatego siedzimy w domu nie wyruszamy w podróż. Jak to mówią, chcieć to móc, wiec nie rozmyślaj, tylko działaj. Szukaj promocji, rabatów, ciekawych ofert, tanich lotów, biur podróży, które dbają o swoich gości, pomagają klientom lub po prostu zorganizuj fajną wycieczkę sam. Udowodnij, że to żaden problem zaoszczędzić podczas każdego urlopu.

Redakcja e-picfun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *