Nauka obróbki zdjęć – programy do obróbki zdjęć

Dzisiaj niemal każdy z nas ma możliwość wykonania zdjęcia. Wyposażeni w odpowiednie programy do obróbki zdjęć możemy na chwilę stać się prawdziwymi artystami. Dzięki dostępowi do sieci niemal każdy ma możliwość skorzystania z darmowych edytorów pozwalających na pracę na warstwach obrazu. Co nam to daje? Chociażby mieszanie warstw i obsługę przezroczystości. W końcu efekty tych działań widzimy chociażby na zdjęciach zamieszczanych na profilach społecznościowych przez swoich znajomych.

Programy do obróbki zdjęć – narzędzia

Osoby bawiące się programami mają też do dyspozycji bardzo rozbudowane narzędzia selekcji fragmentów obrazu i różnorakie pędzle pozwalające na dorysowanie niektórych rzeczy. Oczywiście można też nieco manipulować zawartością obrazu wykorzystując filtry, które stały się bardzo popularne w takich aplikacjach jak chociażby Instagram. Właśnie tam wiele osób dzieli się swoimi małymi dziełami sztuki i tym co dzieje się w ich życiu. Oczywiście mają prawo do manipulacji zawartością swojego profilu, ponieważ go tworzą. Niestety wiele obserwatorów o tym zapomina i oskarża ich o oszustwo. Tak dzieje się chociażby w przypadku gwiazd, które decydują się na retusz zdjęć. W niektórych przypadkach podstawowe narzędzia edycji są niewystarczające i konieczne jest używanie jeszcze bardziej rozbudowanych możliwości edytora. Zazwyczaj za takie produkty trzeba płacić, więc korzystają z nich osoby zajmujące się profesjonalnym wykonywaniem zdjęć.

Programy do obróbki zdjęć – Paint?

Dla osób decydujących się na zakup i nie mających dużego doświadczenia przydatnym okazuje się aplikacja ze stajni Corela o nazwie Paint Shop Pro 2019. Nawiązanie do najpopularniejszego programu do malowania na komputerze nie jest przypadkowe. Sama aplikacja jest dedykowana bardziej zaawansowanym odbiorcom aplikacji Paint. Chcą oni osiągnąć lepsze rezultaty, ale nie czują się jednak tak pewni siebie, by wykorzystać Photoshop lub Corela. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu mogą dowolnie wprowadzać zmiany w zdjęcia, a dodatkowo nie muszą posiadać ogromnej wiedzy. Dlaczego? Ponieważ program pozwala na pewną dawkę niewiedzy i uczy w jaki sposób majstrować przy grafice, by fotografia wyglądała naturalnie. Dlatego jest to program przede wszystkim dla osób chcących się uczyć i tymczasowo być prowadzonymi za rękę. Zresztą po zrozumieniu podstawowych zasad związanych z obróbką zdjęć można sięgnąć po nieco bardziej zaawansowane aplikacje, które będą wymagały nieco większej wiedzy i doświadczenia. Wyżej omawiany Paint jest pewnego rodzaju centrum wiedzy, z którego można skorzystać kiedy nie wie się co w danym momencie powinno być zrobione, aby uzyskać odpowiedni efekt. Chyba każdy się zgodzi, że jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z grafiką komputerową. Nauka na zdjęciach pozwala na zdobywanie doświadczenia bez konieczności przebywania na zajęciach prowadzonych na studiach. Oczywiście dadzą one więcej informacji i wiedzy teoretycznej, o czym nikt nie śmie wątpić. Nie są one jednak tak samo skuteczne w nauce praktycznej jak osobiste spędzanie czasu przy komputerze.

Redakcja e-picfun.pl