Jak wybrać prezenty dla podróżnika?

Jak wiadomo praktycznie każda osoba ma wśród swoich znajomych podróżnika.

Jakie prezenty dla podróżnika będą najlepsze?

Bardzo często ludzie nie mają świadomości co powinno się kupić takiej osobie na prezent. Oto kilka propozycji.

Adapter do gniazdek

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na świecie obecnie jest od 10 do 15 typów różnych gniazdek. Bardzo często można zapomnieć o tym fakcie wybierając się w podróż np. do Irlandii czy na Maltę. Wspomniany przedmiot jest bowiem w stanie bez żadnego problemu obsłużyć przynajmniej kilka typów gniazdek.

Czołówka

Jest to niezwykle przydatny przedmiot przede wszystkim w trakcie biwaku. Nie ma bowiem konieczności trzymania jej. Użytkownik będzie tym samym miał cały czas wolne ręce. Rekomendowane jest również zwrócenie uwagi czy czołówka nie będzie posiadała dodatkowo czerwonej diody. Warto bowiem mieć świadomość, że czerwone światło jest zdecydowanie mniej widoczne w porównaniu do białego. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w trakcie bardziej ryzykownych biwaków, gdzie ktoś będzie mógł dostrzec podróżnika. Bardzo przydatnym przedmiotem może być także tylna lampka do roweru.

Kuchenka paliwowa

W przypadku, gdy dany podróżnik nie tylko nie stołuje w restauracjach, ale również bardzo ceni sobie niezależność, warto kupić mu kuchenkę paliwową. Warto mieć bowiem świadomość, że kuchenki na butle z gazem są znacznie tańsze. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że na dłużej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie butla paliwowa. Koniecznie trzeba także podkreślić, że butle paliwowe można bez żadnego problemu przewozić samolotem. Jest to tym samym ogromny atut.

Akcesoria do aparatu

Jak wiadomo obecnie praktycznie każda osoba chciałaby być fotografem. Należy mieć świadomość, że obecnie można zaopatrzyć się w bardzo dużą liczbę akcesoriów przeznaczonych do aparatu. Można kupić podróżnikowi zapasową baterię, kartę sim, statyw czy nawet obiektyw.

Czytnik książek

Jak wiadomo ludzie w podróży mają bardzo dużo wolnego czasu. Podróżnicy przeważnie nie zabierają jednak ze sobą kilku papierowych książek w przypadku, gdy będą dysponowali mniejszymi plecakami. Inwestycja może jednak zwrócić się praktycznie tak samo szybko, jak w przypadku wspomnianej wcześniej kuchenki paliwowej.

Filtr

Filtr nie należy do niezbędnych przedmiotów podczas każdej podróży, jest jednak niezwykle przydatny. Produkt znajduje ogromne zastosowanie przede wszystkim w trakcie krótkich wyjazdów, gdzie mogą wystąpić problemy z wodą. Można w ten prosty sposób zminimalizować ewentualną możliwość zarażenia się różnego rodzaju bakteriami żyjącymi w wodzie. Może to mieć ogromne znaczenie w przypadku choroby, która mogłaby pokrzyżować plany wyjazdowe.

Dmuchana poduszka

Zdecydowana większość osób podczas podróży, jako poduszki używała polaru na przemian z zrolowanymi spodniami dresowymi. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak poduszka biwakowa. Należy mieć świadomość, że nie będzie ona tak samo wygodna, co prawdziwa. Użytkownik nie powinien mieć jednak większych problemów z upraniem. Ponadto wspomniany produkt po złożeniu będzie zajmował stosunkowo mało miejsca.

Redakcja e-picfun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *