Fotografia, czy też inna dziedzina życia. Co wybrać?

Różne są dziedziny życia, którymi warto by się zainteresować. W zasadzie można powiedzieć, że wybór jest nieograniczony. W takiej sytuacji tylko wystarczyłoby określić swoje preferencje i wydawałoby się, że wszystko mamy już rozwiązane. Niestety do określenia swoich zainteresowań, też trzeba się trochę przyłożyć. Nie jest to takie proste. Są bowiem osoby, które z takimi kwestiami mają bardzo poważny problem.

Co wtedy uczynić?

Można oczywiście poradzić się kogoś, przeprowadzając rozmowy na tego typu tematy i wówczas może coś z tego wyniknie. Czy jednak będziemy w stu procentach usatysfakcjonowani tym, że ktoś podsunie nam gotowy pomysł, a my będziemy go realizowali? Chyba nie do końca ponieważ zainteresowania daną dziedziną, muszą być jednak sprecyzowane przez nas, a co za tym idzie, wszystko musi wypływać z naszego wnętrza. Poprzez zainteresowania, odzwierciedlamy bowiem naszą duszę. Co prawda, można ukształtować ją poprzez wiele sugestii, które z wielką przyjemnością udzielą nam bliscy, ale to nie będzie miało takiego efektu, jak samodzielne określenie swoich działań. Jak już wspomniałem, dziedzin jest wiele. Trzeba tylko gdzieś się odnaleźć. Jak to zrobić? Porad można by udzielić mnóstwo. Czy jednak byłyby one adekwatne do naszych preferencji? Spróbujmy jednak rozwikłać to zadanie w sposób racjonalny. Z pewnością obserwujemy samego siebie, a to się wiąże z tym, że w pewnym momencie jesteśmy w stanie coś o sobie powiedzieć. Taki stan rzeczy, pozwoli już na określenie danego celu w życiu. Przykładowo. Jesteśmy osobami, które cechują się przede wszystkim wrażliwością na piękno. Spoglądamy na otaczający nas świat, wsłuchujemy się w odgłosy przyrody, podziwiamy jej piękno i przychodzi nam do głowy tylko jedno rozwiązanie, a mianowicie, jak sprawić, żeby ta chwila trwała wiecznie. W tym momencie już mamy gotowe rozwiązanie, nad którym nie ma co się długo zastanawiać.

Fotografia

To dzięki tej dziedzinie życia, można wiele momentów uwiecznić, a co za tym idzie napawać się ich pięknem, kiedy tylko zechcemy. Należy też pamiętać, że wspomniana fotografia, jest dziedziną przede wszystkim sztuki, a co za tym idzie wykonanie artystycznego dzieła, wymaga wielu poświęceń, a także zaangażowania. Wymaga ona także dobrego sprzętu, który pozwoli nam na wykonanie naszego dzieła. Sprzęt fotografa. Tu pojawia się cały dylemat.

Jaki to powinien być sprzęt fotografa?

W dobie dzisiejszej techniki, wybór odpowiedniego urządzenia, jest niełatwy. Każdy bowiem producent, który chce się utrzymać na rynku, zachęca nas do zakupu swojego aparatu, twierdząc, iż to właśnie ta maszyna będzie dla nas najlepsza. My jednak, musimy się kierować przede wszystkim rozsądkiem. Należy najpierw określić, do jakiego celu głównie będziemy używali danego sprzętu. Jeżeli będziemy realizowali projekty o niższej jakości, a co za tym idzie, nie wymagającej wielkiego nakładu, to nie zachodzi taka potrzeba, aby inwestować w sprzęt najwyższej jakości, chociaż by z tego względu, że nie wykorzystamy jego możliwości w pełnym zakresie. Jeżeli jednak stwierdzimy, że nasz projekt, wymaga większego zaangażowania, a co się także z tym wiąże, potężnych możliwości sprzętowych, należy rozważyć podjęcie większych inwestycji. Dlatego też, aby podjąć wszelkie działania, w pierwszej kolejności, musimy wszystko dokładnie zaplanować, a dopiero wtedy podejmować się realizacji danego projektu.

Redakcja e-picfun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *