Farby do włosów bez amoniaku – dlaczego warto po nie sięgać i komu są zalecane?

Farby bez amoniaku to produkty o delikatnym zapachu, bezpieczne w użytkowaniu i przyjazne dla włosów. Koloryzacja z ich zastosowaniem nie przesusza i nie niszczy kosmyków, wręcz przeciwnie- dba o zdrowy wygląd. Takie preparaty nadają włosom piękny koloryt i są świetną alternatywą dla farb z amoniakiem.

Amoniak w farbach do włosów- czy jest rzeczywiście konieczny?

Amoniak jest substancją czynną. Jego zawartość w farbie odpowiada za trwałą i skuteczną koloryzację włosów. Warto jednak pamiętać, że składnik ten ma pewne wady. Doprowadza bowiem do zniszczenia i wysuszenia kosmyków. Ponadto jest substancją uczulającą o drażniącym, silnym zapachu, który wielu osobom przeszkadza. Składnik ten odpowiedzialny jest za równomierne rozprowadzenie pigmentu, który przedostaje się w głąb struktury włosa. Farby do włosów bez amoniaku to preparaty zawierające zamiast niego, o wiele łagodniejszy i bezpieczniejszy dla skóry składnik.

Farby do włosów bez amoniaku- dlaczego warto z nich korzystać?

Profesjonalne farby do włosów znajdziemy np. na fryzjersklep.pl. Wysokiej jakości produkty pozwolą osiągnąć pożądany kolor kosmyków, bez narażania ich na szkodliwe działanie substancji chemicznych. Takie farby nazywane są często naturalnymi, gdyż czerpią swoją moc w dużej mierze z natury. Profesjonalne farby bez amoniaku mają wiele jak:

  • przeciwdziałają wysuszaniu, łamaniu oraz rozdwajaniu włosów,

  • nie niszczą kosmyków i mogą być często używane,

  • są delikatne dla włosów, jak i samej skóry głowy, nie podrażniając jej,

  • to produkty dedykowane także alergikom i kobietom w ciąży,

  • zapewniają równomierne krycie włosów,

  • nadają żywego koloru i sprawiają, że kosmyki pięknie błyszczą,

  • ich skład jest bezpieczny i bazuje na naturalnych składnikach.

Farba do włosów bez amoniaku skutecznie koloryzuje włosy, a przy tym dba o ich zdrowy wygląd.

Naturalne i profesjonalne farby do włosów bez amoniaku-komu są polecane?

Koloryzacja włosów bez użycia amoniaku to propozycja dla każdego. Dzięki takim produktom nie narażamy się na wdychanie specyficznego zapachu amoniaku, zmniejszamy ryzyko reakcji alergicznych, a przy tym dbamy o stan włosów. Używanie naturalnych farb zalecane jest przede wszystkim kobietom w ciąży. Takie preparaty są bezpieczne dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Mają lekki skład i delikatny zapach. Farby bez amoniaku są też zalecane osobom z nadwrażliwą skórą głowy lub skłonnością do wypadania włosów. To także opcja dla tych zmieniających często kolor włosów.

Farby do włosów bez amoniaku są przyjazne dla włosów i skóry głowy, stąd ich ciągle rosnąca popularność.

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-picfun.pl