Dyspensery do taśmy – jak przyśpieszyć pakowanie

Zakupy w Internecie od wielu lat stale rosną, ale w ostatnim czasie wielkość sprzedaży w handlu elektronicznym odnotowuje rekordowy wzrost. W związku z rosnącą liczbą zamówień konieczne jest, aby każdy etap działalności operacyjnej firmy był maksymalnie wydajny. Jednym z najważniejszych procesów operacyjnych jest pakowanie produktów, które gwarantuje, że produkt dotrze do klienta w doskonałym stanie. Ręczne pakowanie, zaklejanie, owijanie i etykietowanie paczek może stać się czasochłonnym procesem. Dyspensery są w stanie zacznie przyśpieszyć ten proces.

Dyspenser do taśmy — dlaczego warto?

Dyspenser do taśmy pakowej to przedmiot, który mieści rolkę taśmy, a na jednym z jego końców znajduje się mechanizm służący do odcinania taśmy. Produkty te różnią się między sobą w zależności od rodzaju taśmy, którą dozują. Często spotykane i najbardziej powszechne są dyspensery do taśm przezroczystych — takie jak te używane w biurze lub w domu, które są zazwyczaj wykonane z plastiku i mogą być jednorazowego użytku. Inne dyspensery są stacjonarne i mogą być wyposażone w zaawansowane funkcje kontrolujące zużycie taśmy i poprawiające ergonomię. Przed opracowaniem dyspensera taśmy klejącej standardowa przezroczysta taśma klejąca firmy 3M była sprzedawana w rolkach, które trzeba było ostrożnie odrywać od końca i przecinać nożyczkami. Aby zwiększyć użyteczność tego produktu, John Borden, kierownik sprzedaży taśmy klejącej w firmie 3M, zaprojektował w 1932 r. pierwszy dyspenser do taśmy, który miał wbudowany mechanizm tnący i zatrzymywał odcięty koniec taśmy do następnego użycia.

Dyspensery do etykiet — je także warto mieć

Etykiety to kluczowy element każdej firmy, mają szeroki zakres zastosowań, od logo firmy po informacje o wysyłce. Ważne jest, aby etykiety były bezpiecznie przymocowane do pudełek. Etykietowanie pojedynczych pudełek może być żmudnym zadaniem, ale dzięki takiej technologii pakowania będziesz w stanie znacznie skrócić czas potrzebny na etykietowanie. Dlatego właśnie taśma z logo firmy jest niezastąpiona.

Dyspensery do folii stretch — czym są?

Realizacja dużych zamówień może często wymagać owinięcia całej przesyłki produktami folią stretch, co bez odpowiednich narzędzi może być żmudnym zadaniem. Hurtownia opakowań oferuje kilka narzędzi, które można wykorzystać do przyspieszenia czasu pakowania, zwłaszcza podczas owijania folią stretch. Dyspensery do folii stretch umożliwiają stałe i kontrolowane napięcie folii podczas owijania, co pozwala szybko wykonać pracę. To proste, ale skuteczne narzędzie pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Redakcja e-picfun.pl