Czy elektryczne odstraszacze na szczurów działają?

Wszyscy ci, którzy spotkali się z problemem inwazji szczurów, poszukują sprawdzonych i skutecznych metod walki z tymi niesfornymi gryzoniami. Wiedząc, że zadomowienie się szczurów w domu czy magazynie jest uciążliwe i grozi poważnymi stratami, niewątpliwie każdy chce podjąć szybkie i skuteczne działania mające na celu wyeliminowanie szkodnika z danego terytorium. Szczury to stworzenia wysoce inteligentne, a dodatkowo zostały ewolucyjnie przystosowane do życia w trudnych i nieprzyjaznych warunkach, co sprawia, że walka z nimi staje się jeszcze trudniejszą. Nauczyły się one omijać wszelkie pułapki, a doskonała intuicja i węch sprawiają, że nie ruszają one trutki. Co więcej, niektóre metody walki ze szczurami powodują powstanie problemu, jakim jest usunięcie zdechłych zwierząt. Elektroniczny odstraszacz szczurów może być zatem dobrą alternatywą.

Odstraszacz na szczury – jak działa?

Odstraszacze szczurów to nowoczesne urządzenia działające w oparciu o emitowanie ultradźwięków. To bezinwazyjna metoda, która w walce z inwazją gryzoni nie wykorzystuje szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu minimalizuje ryzyko zatrucia innych zwierząt domowych i gospodarskich jak np. psy czy koty. Odstraszanie szczurów bez użycia toksycznej chemii w skuteczny i humanitarny sposób odbywa się przy pomocy ultradźwięków. Bardziej zaawansowane modele mogą również emitować efekty świetlne, które dla szczurów są wyjątkowo nieprzyjazne. Zwykle zakup wielofunkcyjnego modelu okazuje się lepszym rozwiązaniem, dzięki któremu pozbywamy się problemu szybko i skutecznie, choć niejednokrotnie wiąże się to z większym wydatkiem.

Zasięg działania odstraszaczy elektrycznych

Nowoczesne modele odstraszaczy na szczury wykazują wysoką skuteczność, szczególnie jeśli podczas wyboru miejsca instalacji uwzględnimy wskazówki producenta urządzenia i instrukcję danego modelu. Większość takich urządzeń może pracować w szerokim zakresie temperatur, dzięki czemu sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem, zapewniając całoroczną ochronę przed szkodnikami. Co więcej, wiele z nich może być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. W zależności od parametrów urządzenia możemy uzyskać zasięg niezwykle skutecznej ochrony w promieniu nawet 150 czy 200 m od źródła emisji ultradźwięków. Jednymi ze skuteczniej zaprojektowanych urządzeń są odstraszacze 360 stopni, dzięki którym nieprzyjazne dla szczurów fale rozchodzą się po znacznym obszarze i we wszystkich kierunkach, nie pozostawiając „luk” w zabezpieczeniach danego terytorium.

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-picfun.pl