Ciekawe festiwale muzyczne

Ciekawe festiwale muzyczne zbliżają się coraz szybciej. Marzec jest doskonałym okresem do tego, aby rozplanować wakacje, jeśli jesteśmy fanami muzyki, którzy uwielbiają jeździć na różnego rodzaju festiwale muzyczne. Opiszemy kilka z nich skupiając się na tych najciekawszych.

Lyski Rock Festiwal

Do niedawna zabawa muzyczna była nazywana „Magią Rocka”, niemniej jednak w zeszłym roku zmieniła swoją nazwę oraz lokalizację w której się odbywała. Na tym wydarzeniu spotykają się przede wszystkim wszyscy miłośnicy rockowej muzyki. W zeszłym roku na scenie pojawiła się między innymi Agnieszka Chylińska, Proletaryat, Acid Drinkers czy Lemon. Festiwal przypada na ostatni piątek wakacji. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularniejszy co sprawia, iż na samo wydarzenie da się zaprosić gwiazdy wielkiego formatu. W tym roku, jeśli dojdzie do festiwalu na scenie pojawi się między innymi: Łydka Grubasa, Wilki, Luxtorpeda, Pidżama Porno czy Jelonek. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, miejmy nadzieję, iż do samego festiwalu dojdzie.

Reggae festiwal w Wodzisławiu Śląskim

Kolejny przykład fantastycznego koncertu składającego się z wielogodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. W Wodzisławiu Śląskim jest organizowany jeden z największych festiwali reggae w Polsce. Organizatorem jak i samym pomysłodawcą festiwalu jest zespół TABU, który zresztą każdego roku występuje na scenie. Wstęp jest biletowany – w zeszłym roku wynosił około 5 zł z czego pieniądze zostały przeznaczone na zachowanie bezpieczeństwa.

Rock Trendy w Pszowie

W małej miejscowości w Pszowie każdego roku odbywa się jesienią rockowy koncert na którym możemy spotkać największe gwiazdy w Polsce grające muzykę rockową. I tak w zeszłym roku na pszowskiej scenie gościły zespoły takie jak: Lej mi Popiół, Łydka grubasa, Transgresja, Zenek Kupatasa. Motywem przewodnim całego koncertu była akcja STOP hejtowi.

Dni Miasta

Ze względu na cykliczne wydarzenie, które odbywa się rok za rokiem są na niego zapraszane osoby z czołówek stacji radiowych. W zeszłym roku w Pszowie gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje. W Wodzisławiu gościła Cleo i Mrozu, natomiast w Rybniku Grzegorz Hyży.

Ciekawe festiwale muzyczne odwołane

Obecna sytuacja, która ma miejsce na świecie niestety zabrania ze względów oczywistych do odwiedzania miejsc publicznych w tym pubów, co oznacza, iż koncerty – zamarły. Mamy cichą nadzieję, że sytuacja zostanie opanowana do wakacji i będziemy mogli cieszyć się kolejnym koncertami a zarazem odreagować trudy z którymi przyszło nam się zmagać od samego początku roku. Zachęcamy wszystkich, aby pozostawali w domach i stosowali się do wytycznych, które są przedstawiane przez rząd na bieżąco. Niestety sytuacja zmienia się z dnia na dzień a więc nie wychodźmy z domu jeśli nie mamy takiej potrzeby.

Siedzenie w domu to doskonały czas na przypomnienie sobie wszystkich zaległych płyt, które zostały nam do odsłuchania. Jeśli jesteśmy zwolennikami winylowych płyt warto nad nimi trochę dłużej posiedzieć, przygotowując sobie odpowiednie warunki do ich przesłuchania w zaciszu domowym.

Redakcja e-picfun.pl